8 دلیل اهمیت لوگوی حرفه ای حتی در کسب و کار کوچک

لوگوی حرفه ای مهمترین ابزار در میان روشهای تبلیغ محصولات شما است. این فقط یک علامت تصادفی نیست. لوگو تجارت کوچک شما را با هویتی ارائه می دهد که نشان دهنده ارزش های اصلی شماست.

در صورتی که بدرستی طراحی شود، این هویت می تواند بلافاصله برند شما را به طور موثر به مشتریان بفروشد و این اهمیت لوگو در کسب و کار است. یک طراحی ضعیف باعث از دست دادن مشتریان می شود. نداشتن لوگو یک اشتباه بزرگتر در بازاریابی است.

لوگوی حرفه ای شما برند شما نیست:

قبل از اینکه به طرح 8 دلیل اهمیت لوگو در کسب و کار بپردازم، اجازه دهید یک تفاوت را بیان کنم: لوگوی شما نشانگر برند شما است اما برند شما نیست. بیشتر توضیح بدهم:

از طریق رنگ، فونت های لوگو و طراحی لوگو، شخصیت تجاری شما به تصویر کشیده می شود. دقیقاً مانند لباسی که می پوشید. نشان می دهد که چه کسی هستید. لباسی که می پوشید شما نیستید بلکه شخصیت و خصوصیات شخصیتی شما را به دیگران نشان می دهد.

بنابراین، ایجاد لوگوی شما باید فکر و زمان ببرد. این یک تلاش استراتژیک است که برای همه تبلیغات شما در آینده نقش محوری خواهد داشت. بنابراین نباید در طراحی لوگو سهل انگاری کرد.

پس شما چه کسی هستید؟

حتی اگر کسب و کار شما بسیار کوچک است، به هویت نیاز دارد. بازار هدف شما باید بداند شما چه کسی هستید. یک لوگوی حرفه ای یکی از بهترین راه های دستیابی به این هدف است. این می تواند مخاطب مورد نظر شما را جذب کرده و شما را از رقبا متمایز کند.

آژانس تبلیغاتی زنبیل آباد برای خلق طرحی خلاقانه، حرفه ای و منحصر به فرد، اطلاعات مورد نیاز –  درخصوص فعالیت شرکت، مشخصات محصولات یا خدمات، مشتریان، رقبا، مزایای رقابتی و نیز دیدگاههای شما در باره طرح لوگو – را در قالب پرسشنامه طراحی لوگو و برگزاری جلسات، اخذ می نماید. این جلسات با حضور متخصص علوم ارتباطات و کارشناس بازاریابی مرتبط با نوع فعالیت برگزار می گردد.

برای اطلاع بیشتر از اهمیت لوگو در کسب و کار، به ذکر 8 دلیل پرداخته که نشان می دهد کسب و کار کوچک شما باید دارای یک لوگوی قوی باشد.

1. اولین برداشت، می تواند برای تجارت شما سازنده یا مخرب باشد:

لوگوی شما چهره شرکت شما است و همانطور که میدانید، “شما فقط یکبار فرصت ایجاد احساس خوب در اولین نگاه را دارید.

آیا می خواهید نام تجاری خود را به جای یک طرح چشم نواز به صورت ساده بیان کنید؟ آیا نمی خواهید این اولین چیزی باشد که مشتریان بالقوه می بینند؟

یک لوگو روشی عالی برای تأثیرگذاری بر مشتریان بالقوه شما از ابتدا است. در ابتدا داشتن یک آرم خوب در مورد شغل شما چیزهای زیادی می گوید.

2. شناخته می شوید:

یک لوگوی تجاری باید در چاپ های کوچک و بزرگ به راحتی قابل تشخیص باشد.

می خواهید مشتری هایتان شما را به سهولت تشخیص دهند، خواه در یک تبلیغ دیجیتال از طریق تلفن شخصی باشد یا در یک بیلبورد باشد.

لوگوی شما باید طراحی منحصر به فرد داشته باشد و نباید با لوگوی مشاغل دیگر رقابت کند. شما نمی خواهید یک برنامه تبلیغاتی را با لوگویی انجام دهید که ممکن است مشتریان با آرم مارک تجاری دیگر اشتباه بگیرند و باید بدانید که داشتن یک لوگو همانند یک مارک تجاری دیگر می تواند تجارت جدید شما را با مشکلات قانونی مواجه کند.

آرم های محبوب، بدون توجه به پیام و مطالب اطراف آن، در سراسر جهان شناخته شده اند.

3.لوگوی حرفه ای وفاداری به برند را تقویت می کند:

جدا از تقویت برند، لوگوی شما می تواند ابزاری مؤثر برای پرورش وفاداری به برند باشد. در صورتی که مصرف کنندگان به کسب و کار شما توجه کنند، لوگوی شما می تواند از نظر فکری و فیزیکی مصرف کنندگان را درگیر کسب و کار شما بکند.

براساس برند شما، امکان توزیع کالاهای تبلیغاتی یا کالاهایی وجود دارد که لوگوی شما را نمایش می دهد. بسیاری از کسب و کارها، قلم و تی شرت هایی را که لوگوی آنها بر روی آن چاپ شده را رایگان می دهند. این کار نه تنها می تواند برای به دست آوردن مشتریان جدید مفید باشد، بلکه می تواند راهی شگفت انگیز برای قدردانی و ایجاد وفاداری به برند شما باشد.

4.ایجاد اعتماد نسبت به کسب و کار شما:

شما می توانید با لوگویی که ارتباط مثبتی با آنها برقرار می کند، بین مشتریان خود اعتماد ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر مشتری مورد نظر شما یک جوان باشد، لوگوی شما نباید مانند فروش آن به بزرگسالان باشد.

حتی فونت استفاده شده در لوگوی شما باید متناسب با سن مخاطبین انتخاب شود. همین مورد در مورد انتخاب رنگ شما صدق می کند. آبی باعث تقویت اعتماد می شود. رنگ زرد بیش از حد ممکن است باعث اضطراب مشتریان شود.

برانگیختن احساسات توسط رنگ، یک علم است و باعث می شود مشتریان حتی قبل از صحبت با شما، نسبت به تجارت شما احساس خوبی داشته باشند.

5.دلیلی بر حرفه ای بودن شما:

هیچ تجارت واقعی و بدون لوگو وجود ندارد. حقیقت موضوع این است که اگرچه لوگوها جزء اندکی از فعالیت های روزانه تجارت شما را تشکیل می دهند، اما آنها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

در جامعه ای که ما در آن زندگی می کنیم، مصرف کنندگان انتظارات خاصی دارند. آنها تصور می کنند که یک تجارت معتبر و حرفه ای باید دارای یک لوگوی برجسته باشد.

با طراحی لوگوی حرفه ای، شما به طور خودکار نسبت به رقبایی که طراحی خود را به شکلی عجولانه و غیر حرفه ای طراحی کرده اند، متمایز می شوید.

6.لوگوی حرفه ای هویت شما را آشکار می کند:

یکی از دلایل موفقیت لوگوی نایک این واقعیت است که بازتاب فعالیت نایک است. الهه پیروزی یونانی پشت نام نایک است و لوگوی آن می تواند نمادی از سرعت و توانایی پرواز در هنگام پوشیدن کفش های نایک باشد.

لوگوی مارک های شناخته شده به وضوح با آنچه انجام می دهند ارتباط برقرار می کنند و این به مشتریان کمک می کند تا بلافاصله آنچه را که می توانند از شرکت انتظار داشته باشند را بدانند.

7.لوگوی حرفه ای یک ارتباط احساسی ایجاد می کند:

بیایید معروف ترین لوگو ها را تجسم کنید. آنها چه احساسی در شما ایجاد می کنند؟ لوگو ها اغلب اولین چیزی هستند که یک ارتباط عاطفی با برند های مورد علاقه شما ایجاد می کنند.

این داده ها را از بازاریابی و کارآفرینی در نظر بگیرید:

80  درصد از مصرف کنندگان فکر می کنند که رنگ ها باعث کمک به تشخیص بهتر برند می شود.

93  درصد از تصمیم به خرید بر اساس برداشت های بصری انجام می شود.

7  درصد از مشتریان می گویند که به دلیل رنگ محصول آن را خریداری می کنند.

به همین دلیل است که تجارت کوچک شما به یک لوگو نیاز دارد که به گونه ای خاص طراحی شده باشد و واکنش مثبت مشتریان را بهمراه داشته باشد. اگر مشتریان با لوگوی شما ارتباط برقرار کنند، بعید است شرکت شما را فراموش کنند. شما اولین تصور خود را با آرم خود ایجاد می کنید و همانطور که گفته شد، ” شما فقط یکبار فرصت ایجاد احساس خوب در اولین نگاه را دارید”.

8.افزایش سطح انتظارات:

حالا که در این دنیا به وجود اپل و IBM و نایک عادت کردیم، پس انتظار داریم که هر کسب و کاری، نگاه حرفه ای به طراحی یک لوگو ی مناسب داشته باشد.

اگر یک تجارت دارای این ابزار اساسی نیست، چه دلیلی دارد که دیگران با آنها تجارت کنند؟ بدون لوگو، هنوز هیچ تلاش قابل قبولی در جهت طراحی، توسعه و نگهداری از ویترین کسب وکار انجام نشده است.

شما ممکن است به طور جدی به این مسئله فکر نکنید اما مطمئناً چیزی شبیه به این نگرش اتفاق می افتد و در نهایت تأثیر بزرگی در انتخاب بین شما و رقیب شما خواهد گذاشت.

سخن آخر:

در حالی که اصولا در هنگام راه اندازی کسب و کار موارد گوناگونی جهت رسیدگی وجود دارد اما از اهمیت سرمایه گذاری در یک لوگوی قوی غافل نشوید.

لوگوی حرفه ای در کسب وکار کوچک، یک سرمایه گذاری ارزشمند است که با گذشت زمان ارزش آن بیشتر مشخص خواهد شد. هرچه زودتر ساخته شود کسب و کار شما زودتر و بهتر شناخته می شود.

اگر کسب و کار شما هنوز هیچ لوگویی ندارد و یا اینکه لوگوی شما نیاز به تغییر یا بهبود دارد، برای یافتن بهترین طراحی لوگو برای کسب و کار خود، با آژانس تبلیغاتی زنبیل آباد تماس بگیرید.

9196918790
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *